Pranie, czyszczenie wykładzin i dywanów w domu i w biurze Warszawa i okolice.

Pranie wykładzin i dywanów Warszawa i okolice

Pranie i czyszczenie wykładzin oraz dywanów powoduje przyjazne dla zdrowia otoczenie w naszych domach czy też biurach . W prawie każdym miejscu w którym przebywamy otaczają nas wykładziny, dywany i meble tapicerowane.

 

Odpowiednie czyszczenie i pranie zapobiegnie rozwojowi bakterii i alergenów pod naszymi stopami? Chodząc po wykładzinie mimo woli poruszamy roztocza które później latają w powietrzu. Bardzo ważne jest ich systematyczne pranie. Czyszcząc i piorąc wykładziny koncentrujemy się na wykorzystaniu najnowszych technologii. Pracujemy na renomowanym sprzęcie firmy KARCHER oraz używamy najnowszych środków chemicznych, które w całości ulegają biodegradacji.

 

Czyszczenie możemy podzielić na 3 etapy:

 

1. Etap przygotowawczy
2. Działania chemiczne
3. Pranie wykładziny

Przygotowanie wykładziny

Wyróżniamy trzy formy zabrudzeń, brud nierozpuszczalny, rozpuszczalny w wodzie oraz rozpuszczalny chemicznie. Najwarzniejszy jest pierwszy krok poprzedzający czyszczenie czyli dokładne odkurzanie. Wykonujemy za pomocą odkurzaczy kolumnowych są to maszyny o wysokiej wydajności pracy które podczas odkurzania czeszą runo podnosząc je do góry w skutek czego jesteśmy w stanie odessać brud głęboko schowany w runie i zbyt ciężki do usunięcia tradycyjnym odkurzaczem.

Działania chemiczne

Dzięki zastosowaniu specjalistycznych detergentów oddzielimy brud od wykładziny. Następnie za pomocą wody wypłuczemy zabrudzenia z pranej powierzchni. Chemia którą stosujemy potrzebuje czasu w zależności od środków które zastosujemy na wniknięcie w strukturę wykładziny oraz podjęcie pracy i zajście w reakcje z brudem. Nie straszne nam plamy oleiste które z łatwością kumulują brud wszystkie opisywane metody powinny poradzić sobie nawet z tak trudnym zabrudzeniem.

Pranie wykładziny

Najskuteczniejsza metoda prania wykładzin to metoda ekstrakcyjna. Ta metoda przynosi najlepsze efekty. Wykładzina jest dogłębnie wyczyszczona a efekt wizualny jest świetny. Po dokładnym odkurzeniu wykładzin w naszym przypadku odkurzaczami Karcher CV – maszyny kolumnowe z opcja szczotkowania wykładziny. Przystępujemy do nanoszenia pre spreyu, który rozpuszczamy brud. Następnie rozpoczynamy ppłukanie wykładziny odsysając rozpuszczony brud, powtarzamy czynność aż woda będzie czysta.


 

Pranie, czyszczenie dywanów Warszawa i okolice.

Pranie i czyszczenie dywanów Warszawa i okolice

Pranie dywanów Warszawa – Dywany stanowią nieodzowny element wystroju wnętrz ocieplając ich wygląd. Rynek jest nasycony przez różne wzory i style dywanów zarówno tych sztucznych jaki naturalnych. Aby dywany pełniły rolę upiększającą nasze mieszkania i domy, musimy zadbać o ich piękny wygląd w tym celu poddajemy je czyszczeniu, niestety domowe sposoby prania najczęściej okazują się nieskuteczne. Roztarte plamy, zmechacona powierzchnia, nie dodają im uroku, a wręcz przeciwnie.
Na szczęście jest wiele profesjonalnych firm trudniących się usługami prania dywanów. Jest wiele rodzajów dywanów oraz sposobów ich tkania, z tych względów nie wszystkie rodzaje prania są dla nich dedykowane, wspólnym sposobem prania niemalże wszystkich dywanów jest pranie ekstrakcyjne czyli pranie na mokro- które wykonujemy.
Czyścimy i pierzemy różne typy dywanów:

1.Pranie dywanów gładkich – nadają się do prania o ile producent nie zaleca innego sposobu niż pranie na mokro.
2.Pranie dywanów Carving – runo przycięte nie równo, efekt 3D nadają się do prania ekstrakcją o ile producent nie wskazał inaczej.
3.Pranie dywanów sizal – dywany bez włosie , jeśli są sztuczne i bawełniane również nadają się do prania na mokro.
4.Pranie dywanów shaggy – bardzo długi włos nie nadają się do prania ekstrakcja.

Pranie dywanu w Warszawie wykonujemy u klienta. Stosujemy profesjonalne urządzenia i chemię, pozwalającą na efektywne wyczyszczenie dywanu i usunięcie zabrudzeń różnego pochodzenia. Większość prac realizujemy metodą ekstrakcyjną/opis przy praniu wykładzin/, czyli specjalną głowicą, która płucze i szczotkuje dywan. Pranie dywanów w domu w Warszawie wykonujemy w czasie uzgodnionym z klientem, pamiętając także, że dywan będzie wymagał czasu, w którym materiał dokładnie wyschnie.